Ekonomi

Türk: Toplam Ciro Aylık Yüzde 3,9, Yıllık 124,8 Arttı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre; Ekim ayında ciro endeksleri yüzde 3,9 arttı. Yıllık ciro artışı yüzde 124,8 oldu.

TÜİK bugün ekim ayı ciro endekslerini açıkladı. Endeksler aylık ve yıllık bazda yükselişe işaret etti. Aylık bazda cirosunu en çok artıran branşın ticaret, yıllık bazda ise en fazla artışın hizmet sektöründe olduğuna dair verilerin detayları:

TOPLAM CİRO AYDA YÜZDE 3,9 ARTTI: Sanayi, inşaat, ticaret ve hizmet branşlarında ciro endeksi Ekim’de aylık yüzde 3,9 arttı. Toplam cironun alt detaylarına bakıldığında; Ekim ayında aylık sanayi bölümleri ciro endeksi yüzde 3,5, inşaat ciro endeksi yüzde 3,9, ticaret ciro endeksi yüzde 4,3 ve hizmet ciro endeksi yüzde 3,1 arttı.

TOPLAM CİRO YILA GÖRE 124,8 ARTTI: Sanayi, inşaat, ticaret ve hizmet sektörlerinde ciro endeksi ekim ayında yıllık yüzde 124,8 arttı. Toplam cironun alt detaylarına bakıldığında; Ekim ayında yıllık sanayi bölümleri ciro endeksi yüzde 112,1, inşaat ciro endeksi yüzde 113,7, ticaret ciro endeksi yüzde 125,9 ve hizmet ciro endeksi yüzde 155,4 arttı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu