Haber

İmamoğlu’ndan Soylu’ya “Yardım İstedi” Yanıtı: “İspat Edersen İstifa Ederim, Kanıtlayabilirsen İstifa Edersin. Hodri Meydan”

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun iddiasına yanıt vererek, “İmamoğlu beni arayıp yardım istedi. Bana ‘CHP Genel Merkezi beni sevmiyor, bu konuda yardımcı olur musunuz? ‘” İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da seslenerek, “Bu kuyruklu bir yalandır! İstihbarat sizde, telefon takipçisi sizde, tüm bilgilere ulaşma yetkiniz var. Bunu ispatlayabilirseniz ben yaparım, siz ispatlarsanız.” olamaz, istifa etmelisin. Hodri meydan okuyor.”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İçişleri Bakanlığı’nın belediye hakkında başlattığı “terör soruşturması” kapsamında bu sabah İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun açıklamalarının ardından bakanlıkta basın toplantısı düzenledi.

Soylu, İmamoğlu hakkında, “CHP’de kaybettikleri prestije saldırarak bize saldırarak sorunları demagoji ile anlatmaya çalışanlar boşuna uğraşıyorlar. Bu şahıs İmamoğlu hürmetini göstererek beni aradı. Bana ‘CHP’ diye sordu. Karargah beni sevmiyor, bana yardım edebilir misin?’ ‘Yasalar neyi gerektiriyorsa onu yaparız’ dedik ve yaptık.

“BÖCEK”

Soylu’nun görüşmesi devam ederken İmamoğlu da sosyal medya hesabından iddialara yanıt verdi. Paylaşımında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı etiketleyen İmamoğlu, şunları söyledi:

“Bakan Soylu ‘Saygılarımla’ dedi, onu arayıp yardım istedim. Bu koca bir yalan! İstihbarat sende, telefon takip numarası sende, tüm bilgilere ulaşma gücün var. Bunu ispatlayabilirsen ben yaparım. istifa et. Yapamıyorsan istifa etmelisin. Hodri meydan oku. @RTErdogan.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu