Teknoloji

DJI’ın Çantaya Sığan Yeni Drone’u MINI 2 SE Duyuruldu

Drone sektörünün önde gelen firmaları arasında yer alan DJI, ürettiği drone’ların yanı sıra geçtiğimiz aylarda ülkemizde tanıtılarak doğal afetlerden arama kurtarma ve sınır güvenliği gibi alanlarda kullanılmak üzere tasarlandı. Mavic 3 KurumsalVe Matris 30 model dronları tanıttı. Boyut olarak son derece büyük olan bu drone’lar, uzun menziller ve ekstrem şartlara uygunlukları ile dikkatleri üzerine çekti.

Kısa bir süre önce DJI, yeni cep boyu drone’u SMALL 2 SE’yi tanıttı. Dilerseniz gelin bu küçük ama etkili dronun neler sunduğuna daha yakından bakalım.

Otomatik görüntü kaydı, 10 km sinyal aralığı ve daha fazlası

MINI 2 SE’nin dış cephesine baktığımızda drone’un diğer DJI modelleriyle aynı şasi yapısına sahip olduğunu görüyoruz. Sadece pil dahildir 249 gram ağırlığında Drone’un diğer modellere göre en büyük avantajı sırt çantasında rahatlıkla taşınabilmesi. Ayrıca bu küçük ama güçlü drone 10 km sinyal mesafesine sahiptir.ve tamamen şarj edilmiş bir pil ile 31 dakika uçuş süresiteklif ettiğinizi de belirtelim.

36 km/h rüzgara dayanabilir Drone’un tek tuşla iniş kalkış özelliği ve sabit havada asılı durma algılama özelliği, drone kullanıcılarının işini çok daha kolaylaştırıyor. Ayrıca SMALL 2 SE’de 360 ​​derecelik pervane koruma sistemi, çift taraflı şarj ve Küresel Konumlandırma Sistemigibi bir çok özellik bulunmaktadır.

Ürün aynı zamanda diğer cihazları şarj etmek için taşınabilir bir güç kaynağı olarak da kullanılabilir.

Gelelim drone’un en değerli kısmına: Kamera

DJI SMALL 2 SE’yi rakiplerinden ayıran en büyük fark, drone’un kamera kısmında yer alıyor. Sphere, geniş açılı kayıt ve 180 derecelik panorama gibi özelliklerin yanı sıra SMALL 2 SE Ayrıca otomatik görüntü kaydetme özelliği vardır. . Bu özellik sayesinde uçuş sırasında görüntüleri otomatik olarak kaydedebilir ve bu görüntüleri kolay paylaşıma hazır hale getirebilirsiniz. 12MP çözünürlüklü fotoğraflar 2,7K kaliteye kadar görüntü çekebilirsiniz.bu drone üzerinde 3 eksenli bir gimball sistemi, 1/2,3 inç CMOS donanımıve 4x yakınlaştırma gibi özellikler.

22 Mart’tan itibaren kullanıcıların beğenisine sunulacak olan drone’un fiyatı ise… 369 dolar(6.969 TL vergiler hariç).

haberahirli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu