Teknoloji

Samsung, gelecekteki Galaxy Book dizüstü bilgisayarlar için kendi işlemcisini mi geliştiriyor?

Samsung’un gelecekteki Galaxy Book Windows dizüstü bilgisayarlar için yeni bir işlemci geliştirdiği iddia ediliyor.

Koreli site Pulsenews, birden fazla anonim kaynak aracılığıyla, Samsung’un CPU çekirdeklerini geliştirmeye adanmış yeni bir dahili ekip oluşturduğunu söylüyor. Ekibin eski bir AMD CPU geliştiricisi tarafından yönetildiği söyleniyor, ancak rastgele bir isim açıklanmadı: Sektör kaynaklarına göre Galaxy Chip olarak adlandırılan ilk çip 2025’te satışa çıkabilir. Ancak Samsung Electronics kendi CPU çekirdeklerini yeni yeni geliştirmeye başladığı için çip büyük ihtimalle ARM teknolojisine dayalı bir CPU’ya sahip olacak.

Ayrıca haberde kendi geliştirdiği CPU çekirdeğinin 2027 yılına kadar hazır olabileceği belirtiliyor. Bu haberle birlikte ilk kez Samsung’un kendi PC’leri için olduğu kadar PC’leri için de CPU çekirdeği yapabileceğini iddia eden bir haber görüyoruz. akıllı telefonlar Bu sızıntı doğruysa, şimdiye kadar Intel işlemciler kullanan Galaxy Book serisi için büyük bir değişiklik olacağı söylenebilir.

Elbette Samsung, Exynox işlemci ailesini yıllardır üretiyor. Ancak bu çipler, ARM’nin tasarımlarına dayanıyordu. Özellikle yakın zamanda piyasaya sürülen Galaxy S23 akıllı telefonların, Galaxy S serisinde bir ilk olarak Exynos çipli versiyonları yoktu. Bu telefonların hepsi Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 2 çipinin özel bir versiyonu kullanıldı.

haberzara.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu